Strona główna -> Inspiracje urlopowe -> Pomysły na włoskie podróże -> Aquaparki i parki rozrywki we Włoszech

Aquaparki i parki rozrywki we Włoszech

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 0 komentarz 31, tysięcy wyświetleń

Podczas wakacyjnego wyjazdu do Włoch, dzieciom szybko może się znudzić podziwianie nawet najbardziej wartościowych zabytków. Wtedy warto odwiedzić jeden z kilkudziesięciu aquaparków we Włoszech. Z reguły zlokalizowane są one w rejonach o silnym znaczeniu turystycznym lub nawet w znanych nadmorskich kurortach. W naszym zestawieniu znajdują się zarówno aquaparki we Włoszech jak i parki rozrywki, takie jak Mirabilandia nieopodal Wenecji czy Movieland Park nad jeziorem Garda.
Aquaparki we Włoszech często budowane są bardzo blisko siebie. Na przykład w popularnych miejscowościach nad północnym Adriatykiem: Lido di Jesolo, Caorle, czy Lignano Sabbiadoro. Każda z nich ma własny aquapark, a położone są w odległości 10 km od siebie. Można więc dla odmiany pojechać do sąsiedniego parku wodnej rozrywki.

Aquaparki we Włoszech znajdują się zazwyczaj w nadmorskich kurortach turystycznych - na zdjęciu powyżej park wodny Aqualandia w Lido di Jesolo nieopodal Wenecji (fot. Facebook Aqualandia)
Aquaparki we Włoszech znajdują się zazwyczaj w nadmorskich kurortach turystycznych – na zdjęciu powyżej park wodny Aqualandia w Lido di Jesolo nieopodal Wenecji (fot. Facebook Aqualandia)

W nadmorskim Rimini, które jest największym wakacyjnym kurortem we Włoszech, znajduje się jedyny w tym kraju park Włoch w miniaturze. Dodatkowo ? także w Rimini ? znajduje się wspaniałe delfinarium, a kilkadziesiąt kilometrów dalej ? na przedmieściach miasta Ravenna ? jest ulokowany słynny park rozrywki Mirabilandia. To najbardziej znany i największy tego typu park we Włoszech. Każdego roku odwiedzają go tłumy turystów ? i to nie tylko tych zza granicy. Przyjeżdżają tu chętnie włoskie rodziny z dziećmi. W sezonie wakacyjnym drogi dojazdowe do Mirabilandii (szczególnie w weekendy) bywają mocno zakorkowane.

Park rozrywki Mirabilandia koło miasta Ravenna (fot. Mirabilandia)
Park rozrywki Mirabilandia koło miasta Ravenna (fot. Mirabilandia)

Region Emilia-Romania jest prawdziwym zagłębiem, jeśli chodzi o parki rozrywki. Bardzo dużo parków wodnych i parków rozrywki jest także w okolicach Wenecji (w kurortach północnego wybrzeża Adriatyku: Lido di Jesolo, Caorle, Lignano), w stołecznym regionie Lazio, w Piemoncie oraz w Lombardii. Nad samym jeziorem Garda znajdują się trzy znane w całej Europie parki.

Aquapark Caneva w Lazise nad jeziorem Garda (fot. Facebook Caneva Aquapark)

Uboga w parki wodne jest Toskania. W zasadzie wyróżnić można tam tylko Acqua Village w Cecina Mare. Sama miejscowość Cecina Mare jest wręcz stworzona do wakacji z dziećmi. Plaża jest tam piaszczysta, a zejście do morza łagodne. Wzdłuż plaży biegnie nadmorska promenada, a tuż obok znajduje się wspaniały park, w którym nieustannie słychać cykady.

Aquaparki we Włoszech i parki rozrywki – lista

Aquapark w Vasto w regionie Apulia, półwysep Gargano, Włochy (fot. Aqualand del Vasto)

Poniżej lista popularnych aquaparków i parków rozrywki we Włoszech. Szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji oraz aktualnych cen należy sprawdzić na stronach internetowych aquaparków po kliknięciu w nazwę danego parku.

Abruzja

Basilicata

Kalabria

Kampania

Emilia-Romania

Friuli Wenecja Julijska

Lacjum

Liguria

Lombardia

Marche

Piemont

Apulia

Sardynia

Sycylia

Toskania

Wenecja Euganejska (Veneto – w tym jezioro Garda)

 
Powyższa lista parków wodnych została opracowana przez redakcję portalu kierunekwlochy.pl. Kopiowanie i rozpowszechnianie tej listy jest zabronione.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz