Strona główna -> Porady -> Tanie podróżowanie – jak oszczędzać podczas wyjazdów?

Tanie podróżowanie – jak oszczędzać podczas wyjazdów?

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 0 komentarz 2,9 tysięcy wyświetleń
Tanie podróżowanie - jak oszczędzać podczas wyjazdów? (materiał zewnętrzny)

Podróżowanie jest niezwykle interesujące i daje mnóstwo satysfakcji, ale niestety wiąże się z wydatkami. Choć pewnych kosztów nie da się pominąć, to można je zminimalizować, sprawiając, że wyjazd stanie się dostępny nawet dla osób gorzej sytuowanych finansowo. Trzymaj się naszych porad i podróżuj za przysłowiowe grosze!

Unikaj drogich restauracji

To oczywiste, że wybierając się do innego kraju czy miasta, chcesz spróbować lokalnej kuchni. Czy jednak konieczne jest odwiedzanie drogiej restauracji w centralnym punkcie przy głównym deptaku? Omijaj takie miejsca, bo są po prostu drogie, a zamiast tego stołuj się w miejscowych lokalach, znajdujących raczej w bocznych uliczkach. Skrajnym wariantem jest przygotowywanie sobie jedzenia samemu, bazując na produktach spożywczych kupionych w lokalnym dyskoncie.

Nocuj u znajomych lub w tanich hotelach

Jeśli masz rodzinę lub znajomych w miejscowości, do której się wybierasz, zorientuj się w możliwości darmowego noclegu. Aby znaleźć bezpłatną kwaterę, warto także korzystać z serwisów couchsurfingowych, których użytkownicy odwiedzają się wzajemnie i bez pobierania od siebie opłat. Z kolei gdy zamierzasz przespać się w hotelu, za pomocą porównywarek wybieraj oferty dostępne na Twoją kieszeń, które spełniają Twoje wymagania. W skrajnie oszczędnym wariancie możesz zdecydować się na nocleg w pokoju wieloosobowym, który kosztuje kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

Korzystaj z darmowych atrakcji

Muzea, zamki, teatry i inne atrakcje bywają dość drogie, szczególnie jeśli chce się odwiedzie kilka takich placówek. Warto jednak pamiętać, że wiele z nich w różnych krajach otwartych jest za darmo przez jeden dzień w tygodniu – niekiedy dla wszystkich odwiedzających, innym razem tylko dla uczniów czy studentów. Atrakcje kulturalne można też pominąć, a zamiast tego obejrzeć je tylko z zewnątrz i przez dłuższy przespacerować się po centrum czy zwiedzić inne dostępne za darmo miejsca. Jeśli natomiast wiesz, że podczas wyjazdu wydasz kwotę, której aktualnie nie posiadasz, brakujące środki możesz dobrać, zaciągając pożyczkę, np. w serwisie sowafinansowa.pl.

Przemieszczaj się komunikacją publiczną lub rowerem

Podróżowanie koleją, autobusami, metrem czy tramwajami jest znacznie tańsze niż wynajętym samochodem albo taksówkami. Przemieszczanie się komunikacją publiczną ma również tę zaletę, że pozwala być blisko miejscowych i lepiej poznać ich codzienne życie. Swoją drogą, przejazd transportem zbiorem w krajach byłego ZSRR może być też niezapomnianym, nieznanym nigdy wcześniej przeżyciem, szczególnie dla osób, które nie pamiętają czasów komunizmu.

Szukaj tanich lotów

Jeżeli możesz elastycznie dobierać terminy podróży, masz szansę na korzystanie z promocyjnych cen biletów lotniczych, dzięki którym dotrzesz do celu nawet taniej niż autobusem czy pociągiem.

Podróżuj w grupie

Podróżując w kilka osób, można dzielić się kosztami np. noclegów, atrakcji czy wynajmu auta, co pozwala zaoszczędzić setki złotych podczas wyjazdu turystycznego. Jeśli natomiast stawiasz na wyjazdy w pojedynkę albo z rodziną, które musisz w całości finansować samodzielnie, w razie potrzeby pomocą może być szybka i dostępna od ręki pożyczka 500 zł.

Zagranicą korzystaj z kart walutowych

Jeżeli wyjeżdżasz do innego kraju i pojawia się konieczność płacenia w obcej walucie, skorzystaj z kart walutowych. Dla osób regularnie podróżujących po świecie są one wręcz niezbędne – w przeciwnym razie koszty wymiany środków byłyby horrendalnie wysokie.

Materiał zewnętrzny przygotowany przez Partnera

Przeczytaj także

Zostaw komentarz