Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Polecane noclegi nad włoskim morzem

Sprawdzone noclegi we Włoszech

Dzisiaj nadszedł czas na premierę działu, do którego namawialiście mnie już od dawna. W e-mailach do mnie najczęściej pytacie o sprawdzone noclegi we Włoszech. Nie sposób wymienić wszystkie hotele, apartamenty i kempingi, które odwiedziłem i które mi się podobały. Zebrałem jednak w jednym miejscu najlepsze noclegi nad włoskim morzem, w których spędzałem wakacje. Są to wyłącznie obiekty w których byłem dwa tygodnie lub dłużej.

sprawdzone noclegi we Włoszech, Cinque Terre, Liguria, Włochy
W nowym dziale podpowiadam gdzie znajdziecie sprawdzone noclegi nad włoskim morzem. Na zdjęciu powyżej Monterosso al Mare w Parku Narodowym Cinque Terre w Ligurii, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Wakacje we Włoszech - gdzie jechać?

Na początek przedstawiam 8 obiektów w różnych lokalizacjach: na północnym wybrzeżu Adriatyku (w Caorle i w Lignano Sabbiadoro), na środkowym wybrzeżu Adriatyku (na terenie Parku Naturalnego Monte Conero), w Ligurii (w miejscowości Ventimiglia na pograniczu Włoch i Francji), w Toskanii (Cecina Mare oraz w regionie Chianti, który jest tu swego rodzaju wyjątkiem – nie leży nad morzem), na półwyspie Gargano (Vieste), na Sycylii (Trapani). Jeśli wybieracie się do Włoch pierwszy raz w życiu albo nie znacie jeszcze dostatecznie poszczególnych kurortów i regionów, zobaczcie na mapę poniżej.

Sprawdzone noclegi we Włoszech

Lista sprawdzonych noclegów we Włoszech zawiera wyłącznie zdjęcia wykonane przeze mnie. Wówczas nie planowałem jeszcze przygotowania takiego działu, więc część zdjęć jest nieprofesjonalna. Nie zrażajcie się tym. Zwróćcie uwagę na opis oraz pogrubione odnośniki do działów, w których szczegółowo opisuje miasta będące w pobliżu. Przy każdym z obiektów podałem link na stronę gdzie można dokonać rezerwacji lub sprawdzić aktualne ceny.

 

Od pewnego czasu podróżuję z żoną i trzyletnim synkiem. Przy wyborze hoteli i apartamentów dużą uwagę zwracałem na czystość, lokalizację (odległość od ładnej plaży) i dodatkowe atrakcje, takie jak basen, plac zabaw, animacje. Obiekty które przedstawiłem nie są luksusowe. Z uwagi na liczbę wyjazdów do Włoch w ciągu roku, unikam drogich miejsc.

 

Jeśli jeszcze nie wiecie jaki region we Włoszech warto wybrać na wakacje, to zobaczcie dział Wakacje we Włoszech – gdzie jechać? W tym miejscu opisuję poszczególne wybrzeża. Są też odnośniki do podstron o konkretnych kurortach i plażach.

Wkrótce kolejne tego typu działy

W osobnych artykułach przygotowuję podobne zestawienia. Jeszcze w marcu zaprezentuję Wam polecane noclegi nad jeziorem Garda, a także polecane hotele na narty we Włoszech. Tam także będą przedstawione obiekty, które miałem szansę osobiście odwiedzić.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Jedna odpowiedź do “Sprawdzone noclegi we Włoszech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Europol
Booking.com
Europol
Booking.com